Wybór zawodu – prawnik

Od kiedy tylko pamiętam zawsze chciałam zostać adwokatem. W okresie gdy dzieci są małe i mówią czym w przyszłości chcieliby się zajmować ja zawsze twierdziłam, że chcę zostać adwokatem. Tak naprawdę nie wiem skąd te marzenie się wzięło i co na to wpłynęło.

Prawnik, a edukacja i wiedza

prawnikZ czasem dzieci jakoś zmieniają pomysły co do tego kim chcieliby być w przyszłości. Moje marzenie jednak pozostało takie samo. Jak chciałam być adwokatem w wieku lat sześciu to tak samo było gdy kończyłam liceum i decydowałam na jaki kierunek studiów pójść. To znaczy dla mnie wybór był oczywisty bo w końcu adwokat to był mój wymarzony zawód. Dostałam się na studia do Bydgoszczy i byłam naprawdę bardzo z tego powodu zadowolona. Zawsze lubiłam to miasto. A perspektywa studiowania w nim była dla mnie także pewnego rodzaju spełnieniem marzeń. Studia nie były tak interesujące jak mogło mi się wydawać wcześniej. Jednak kompetentny prawnik z Bydgoszczy – żeby nim zostać musi się najpierw nauczyć naprawdę wielu moim zdaniem niepotrzebnych rzeczy. Ale to chyba tak już jest już z wszystkimi studiami. Po skończonych studiach kusiła mnie trochę windykacja w końcu po studiach prawniczych mogłam zająć się także czymś takim. Po pięciu latach miałam już naprawdę trochę dosyć nauki. A przecież żeby zostać adwokatem musiałam dostać się jeszcze na aplikacje a to też nie jest proste. Stwierdziłam jednak że muszę podążać za marzeniami jakie miałam od dziecka. Przecież chciałam być tak dobra żeby kancelarie prawnicze zabiegały o mnie a nie ja o pracę w nich. Zdecydowałam, że żeby tak było i żeby móc wybierać jakie kancelarie adwokackie będą dla mnie dobre muszę się uczyć dalej.

W końcu byłam już bliżej swojego celu niż kiedykolwiek. Dostałam się na aplikację i rozpoczęłam pracę w jednej z kancelarii. Tam też poznałam mojego przyszłego męża.