Porady prawne – pomoc dla każdego

Praca pro bono stała się ostatnio bardzo „modna”. W kręgach prawniczych szczególnie, ponieważ dodaje splendoru kancelariom, adwokatom itp. Na czym polega taka usługa pro bono?

Porady prawne za darmo dla osób w ciężkiej sytuacji

porady prawneIdziemy do adwokata, prawnika, czy też radcy prawnego, a on udziela nam porad zupełnie za darmo. Może też za darmo poprowadzić naszą sprawę. To bardzo szlachetne, ale i korzystne dla obu stron. Zainteresowany nie płaci za usługi, a adwokat pokazuje swoje szlachetne „ja”. Dzięki temu ludzie się nim interesują, gazety o nim piszą, a on zbiera pochwały. Oczywiście istnieje ryzyko, że tej sprawy nie wygra, ale już sama chęć jest bardzo ceniona. Oczywiście nie zawsze taki radca prawny robi to dla sławy. Bardzo często po prostu chce pomagać innym, dzielić się swoimi umiejętnościami. Zresztą w naszym państwie istnieje wiele punktów darmowej pomocy prawnej, które z wielkim powodzeniem funkcjonują. Uważam, że to świetna inicjatywa. Oczywiście musimy zarabiać na chleb i na nasze rodziny, ale to nie oznacza, że nie możemy okazać innym odrobiny dobroci. Moim zdaniem takie rzeczy są bardzo ważne w obecnym świecie, w którym niestety panuje ogromna znieczulica. Na szczęście coraz częściej moim oczom ukazują się sprawy gdzie prawnik działa pro bono. Nie tylko pieniądze napędzają nasze życie, ale i dobro, które zawsze do nas wraca. Nie każdego z nas stać na drogie pomocne porady prawne w Pruszczu Gdańskim. Nie każdy z nas jest w stanie opłacić sprawę, a gdzie tu jeszcze adwokat. Nasze statusy społeczne są naprawdę różne i każdy z nas powinien sobie zdawać z tego sprawę. Na szczęście adwokaci już to rozumieją. Działają społecznie, dając innym zawodom bardzo dobry przykład.

Takie inicjatywy można podejmować wszędzie. Ich miejscem może być nawet Pruszcz gdański. Ważne by po prostu w każdym zawodzie pozostać człowiekiem.