Kłopot gruzu w miastach czyli poremontowy odbiór

Miasta mają to do siebie, że bardzo trudno jest je utrzymać w czystości. W mieście mieszka mnóstwo ludzi, a nie każdy z nich stara się tą czystość utrzymywać. Ostatnio możemy zaobserwować ogromny problem gruzu w miastach.

Poremontowy odbiór musi być szybki

poremontowy odbiór Budynki są wyburzane, remontowane itp. Z tego tytułu zawsze powstają jakieś produkty uboczne, nawet jeśli jest to tylko zwykły remont. Miasta niestety nie poczuwają się w tym względzie do odpowiedzialności. Wywóz śmieci odbywa się cyklicznie, ponieważ my za to płacimy. Gdyby odbiór śmieci zaprzestał swojej ciągłości, mieszkańcy na pewno by się zbulwersowali. A co mówimy gdy widzimy wyburzony budynek, a obok niego całe hałdy gruzu? Zazwyczaj rzucimy na to obojętnym okiem i nie rozmyślamy o tym zbyt długo. Nie nasz problem, niech sobie tam to leży. Jednak mi się wydaje, że to właśnie jest nasz problem. Polska ma naprawdę piękne miasta, a nie potrafi o nie dobrze zadbać. Wiele budynków to kompletne ruiny, które zagrażają tylko życiu mieszkańców. Ich wyburzenie jest proste, ale wywóz gruzu już nie. Miasta zazwyczaj nie mają na to pieniędzy, co w sumie jest dość przykre. Jak mamy iść do przodu i zaistnieć na panelu międzynarodowym, skoro nie stać nas na odbiór gruzu? Myślę, że nasze miasta są wizytówką całego kraju. Nie możemy ignorować tego, że poremontowy odbiór gruzu przeciąga się do kilku lat. Zamiast tylu imprez kulturalnych, posprzątajmy nasze osiedla. Niech te pieniądze nie będą tylko pustą rozrywką, ale też inwestycją w życie każdego z nas. Gruz nie jest tutaj największym problemem, lecz pieniądze i podejście do tego wielu zasiadających bardzo wysoko.

Może i ten gruz specjalnie człowiekowi nie przeszkadza, ale zaburza to co piękne. Miasto buduje stale nowe parkingi w dużych metropoliach jak Kraków. Lepiej oddać na parking czy na fundamenty nowych budynków w mieście ten gruz, niż składować zaraz obok najpiękniejszych ulic.

Więcej na ten temat na stronie http://www.gruz-odpady.pl