Mechanik – podnośniki nożycowe i inne

Jeśli zastanawiacie się jak można przepracować w jednym zawodzie ponad czterdzieści lat, to powiem wam tak ? wystarczy dobrze wybrać sobie profesję. Ja niemalże od początku swojego życia wiedziałem czym chce się zajmować ? chciałem naprawiać samochody.

Podnośniki nożycowe – czy moje ulubione?

specjalistyczne

Nie było to jedynie marzenie dziecka które zmienia swoje życiowe plany co rok, za każdym razem dodając jak to to już jest na pewno i ostatecznie. Odkąd tylko nauczyłem się mówić zawsze chciałem być brany w miejsca pełne samochodów i delektować się ich widokiem. Oczywiście poszedłem do takiej właśnie szkoły ? spośród wszystkich dostępnych w mieście wybrałem technikum samochodowe. Nauczyłem się tam wszystkiego czego potrzebowałem do rozpoczęcia pracy w tym zawodzie. Oczywiście były urządzenia do których wolałem z początku nie podchodzić. Podnośniki kolumnowe choć były częścią mojej pracy, były przeze mnie raczej niespecjalnie lubiane. O wiele bardziej wolałem zwyczajne proste podnośniki samochodowe. Nawet można powiedzieć, że specjalistyczne podnośniki nożycowe spełniały moje oczekiwania. Potrafiłem zrobić przy samochodach właściwie wszystko. Część z pracowników miała jakąś specjalizację ? jeden zajmował się silnikiem, inny zawieszeniem, inny karoserią. Ja znałem się na wszystkim. Oczywiście tyczyło się to wyłącznie samochodów osobowych. Ciężarówek nie ruszałem. Wiedziałem jak obsługiwać montażownice ciężarowe, ale nie brałem się za to chętnie.

Wolałem zostawić to innym pracownikom. Z kolei jak tylko podjeżdżał jakiś samochód, ja już wiedziałem co jest z nim nie tak. Szef mówił, że mam wrodzony talent. Miałem nadzieję, że w przyszłości zapewni mi to dostatnie życie.