Instalacja programu magazynowego wms

Przedsiębiorstwo prowadząc swoją działalność gospodarczą ma do dyspozycji kilka programów komputerowych. Ale jak taki program właściwie zainstalować na komputerze, aby działał bez najmniejszych przeszkód. Najlepiej omówić to na przykładzie.

Program magazynowy wms – instalacja krok po kroku

program magazynowy wms

Załóżmy, że dana firma, która prowadzi magazyn zakupiła wms program, który znajduje się płycie, dostarczonej przez sprzedającego. W skrócie to program magazynowy, który ma ułatwiać oraz usprawniać zarządzanie magazynem. Przeważnie do płyty CD załączona jest instrukcja takiej instalacji, określone są wymagania systemowe dotyczące: procesora, wolnego miejsca na dysku twardym, napędu DVD, karty graficznej, systemu operacyjnego, serwera i RAM. Wymagania te mogą się różnić w zależności od ilości stanowisk komputerowych na które ma być wgrany np. system wms. Może to być instalacja jednostanowiskowa lub wielostanowiskowa. Dlatego przed zakupem programu należy dokładnie sprawdzić czy sprzęt komputerowy jakim dysponuje firma odpowiada wymaganiom zainstalowania odpowiedniego programu. Po sprawdzeniu zgodności wymagań systemowych należy umieścić płytę w napędzie i postępować zgodnie ze wskazówkami, pojawiającymi się w oknie dialogowym po uruchomieniu płyty.

W przypadku dość skomplikowanej aplikacji i procesu instalacyjnego warto skorzystać z usług informatyka, zwłaszcza jeśli w firmie pracuje  informatyk, co nie narazi przedsiębiorstwa na dodatkowe koszty. Po zainstalowaniu programu należy dokładnie sprawdzić czy wszystkie funkcje poprawnie działają.

Więcej wskazówek co do tego programu znajdziemy tutaj-Program magazynowy WMS