Tabliczki metalowe i ich produkcja

Kiedyś bardzo długo poszukiwałam pracy i nie mogłam jej znaleźć. Nie miałam żadnego specjalnego wykształcenia wówczas, a musiałam przerwać naukę, bo moi rodzice mnie potrzebowali. Nie mieli pieniędzy, żeby sfinansować moją naukę w pobliskim dużym mieście.

Tabliczki metalowe – moja nowa praca

Tabliczki metalowe

Musiałam więc siedzieć w domu i poszukiwać pracy. W końcu udało się coś znaleźć, ale nie było to zajęcie marzeń. Chodziło o tabliczki znamionowe i ich produkcję. Praca na pewno nie należała do lekkich. Z pewnością nie można tak powiedzieć. Każda zresztą produkcja wymaga sporej krzepy fizycznej. Ja musiałam owe tabliczki metalowe tworzyć za pomocą specjalnych narzędzi. Poza tym później przeszkolono mnie, abym mogła zrobić grawerowanie. Trwało to trochę nim pojęłam jak się to robi. Tabliczki grawerowane były następnie mocowane do maszyn i urządzeń, które musiały mieć stosowne oznaczenia. Jednak nie u nas odbywało się to przytwierdzanie do przedmiotów. My tylko produkowaliśmy tabliczki według zamówienia i wysyłaliśmy je w wielkich kartonach do zamawiających firm. Na zawsze zapamiętam, co to jest tabliczka znamionowa i do czego ona służy. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że ta praca nauczyła mnie wytrwałości i tego, żeby się nie poddawać nawet wtedy, gdy jest ciężko. Nie miałam wówczas wyboru. Musiałam ciężko pracować. Zdarzały się jednak ciężkie dni, kiedy chciałam wszystko rzucić i wyemigrować.

Wtedy stosowałam jednak zasadę małych kroczków. Wstawałam rano, ubierałam się, szykowałam do wyjścia do pracy i tak krok za krokiem aż w końcu było po kolejnym dniu pracy i można było wypocząć. Dziś cieszę się z tego doświadczenia.