Sterylizacja w medycynie – autoklaw medyczne klasy B

W różnorodnych placówkach służby zdrowia, ale nie tylko, takich jak laboratoria diagnostyczne, zakłady mikrobiologiczne, gabinety lekarskie, ambulatoria, przychodnie wykorzystywane są instrumenty medyczne.

Autoklaw medyczne klasy b pozwala na sterylizacje narzędzi

Autoklaw medyczne klasy BDzięki nim pracownicy służby zdrowia mogą wykonywać swoją pracę. Narzędzia po użyciu powinny być sterylizowane. W tym celu opracowane zostały sterylizatory parowe. Znane są one również jako autoklawy medyczne. Warto wspomnieć, że autoklawy mają zastosowanie nie tylko w medycynie. Ale także w przemyśle i innych dziedzinach. Autoklawy medyczne to wysokiej klasy urządzenia mogące pomieścić do 100 litrów wody, niekiedy zasilane wodociągowo, o głębokich komorach, mające dodatkowo mikroprocesorowe sterowniki oraz wyświetlacze LCD. To wysokiej klasy urządzenia mogące poradzić sobie z niemal każdym materiałem, mające estetyczny wygląd i proste w obsłudze. Autoklawy medyczne takie jak autoklaw medyczne klasy B są często wyposażone w elektromagnetyczne blokady. Blokady te uniemożliwiają otwarcie urządzenia w trakcie jego pracy. Ponadto niektóre sterylizatory parowe mają opcjonalnie drukarki, które umożliwiają nam archiwizację parametrów procesu. Zresztą współcześnie urządzenia tego typu posiadają wiele ciekawych funkcji mających na celu uczynienie pracy prostszą i przez to bardziej efektywną. Pojemna komora, możliwość programowania trybu pracy, wyświetlacze LCD informujące nas o dokonanych wyborach i inne.

Ponadto instrukcje dostępne w języku tak obcym, jak również polskim. Certyfikaty świadczące o spełnianiu określonych norm. Po to, aby zapewniać bezpieczną i komfortową pracę.