Blaty i inne elementy kamienne do domu

Kiedy urządzałam swój dom w Warszawie to nie wiedziałam do końca czym się kierować w doborze materiałów i dekoracji do wnętrz. Czytałam w internecie wiele informacji na temat tego, w co warto inwestować, pytałam się także znajomych z jakich rozwiązań nie są zadowoleni, a jakie im się podobają. Jednak nie ustrzegłam się błędów.

Blaty z kamienia idealne do kuchni

blaty z kamieniaJednym z nich było wybranie schodów drewnianych, zamiast z kamienia.  Blaty z kamienia mazowieckie się sprawdziły, więc czemu nie wybrałam schodów z kamienia? Nie wiem, ale na pewno teraz bym je kupiła, zamiast tych drewnianych, które mam w domu. Myślałam, ze takie będą mi bardziej pasowały do wystroju wnętrza. Chciałam, żeby było rodzinnie i przytulnie, a schody z kamienia kojarzyły mi się z bezosobowymi wieżowcami ze stali. Nie chciałam mieć ich w swoim domu. Teraz żałuję, że ominęły mnie schody granitowe. Myślę z perspektywy czasu, ze to byłby lepszy wybór. Można je wybrać w wielu odcieniach, więc coś by się dopasowało. Moje schody drewniane się nie sprawdziły. Drewno bardzo jest już porysowane, mimo iż przecież po schodach się nie chodzi tak wiele. Widocznie było to drewno słabej jakości. Poza tym, zadrapania sprawiły, ze schody o wiele gorzej się czyści i trzeba używać specjalnych środków do drewna a olejkami, żeby wilgoć do nich nie przechodziła. Wtedy schody całkiem by się nadawały do wyrzucenia.

 

Dobrze przynajmniej, ze zainwestowałam w blaty granitowe do kuchni. One się tam świetnie sprawdzają. Są przecież wiecznie zachlapane wodą i jedzeniem, ale mimo wszystko jest z nimi w porządku. Ani rysy na nich nie widać, a przecież są bardziej używane niż takie schody.