Pomniki granitowe i gotycki zamek do zwiedzania

Bardzo interesują się architekturą, szczególnie tą pochodzącą z okresu gotyckiego. Strzeliste budowle, wieżyczki i zdobienia bardzo mi się podobają. Kiedy przyjeżdżam do nowego miasta to zawsze szukam wcześniej ciekawych obiektów do zwiedzania.

Pomniki granitowe dookoła zamku

pomniki granitoweSama w swoim rodzinnym Toruniu mam wiele takich budowli, z których zresztą miasto słynie. Ostatnio jednak postanowiłam się wybrać na małą wyprawę po województwie kujawsko-pomorskim i pozwiedzać lokalne budowle. Po drodze do innego miasta zobaczyłam piękny gotycki zamek. Nie wiedziałam nic na jego temat, ale mi się spodobał, więc postanowiłam zboczyć ze swojej trasy. Okazało się, ze dookoła stały różne pomniki granitowe, a zamek nie był może wielki, bardziej był to dworek, ale i tak sprawiał bardzo przerażające i mroczne wrażenie. Postanowiłam tam zajrzeć. Okazało się, ze to miejsce można zwiedzać po kupieniu biletów. Chyba nie mieli wielu chętnych do tego, ponieważ nie było żadne kasy ani obsługi i sprzedała mi bilet pani doglądająca dobytku. Z drugiej strony budynku zobaczyłam nagrobki granitowe, zapewne byli tam pochowani poprzedni właściciele zamku. Pomieszczenia też widać było, że są trochę zapuszczone, ale wszystkie meble i cała konstrukcja została zachowana. Wyglądało to naprawę zjawiskowo. Nie wiedziałam, ze taki obiekt się tutaj znajduje, ale z chęcią go zobaczyłam.

Szkoda, ze nie można było robić zdjęć, ale i tak widok był wspaniały. Mam nadzieję, ze jeszcze kiedyś tam wrócę i zobaczę ponownie to miejsce, albo zabiorę wtedy kogoś ze sobą.