Stolarka aluminiowa i drewniane drzwi przeciwpożarowe

Wiecie czym są drzwi przeciwpożarowe? Są to drzwi, które w razie pożaru mają wysoką odporność na ciepło, oraz nie przepuszczają dymu, a przynajmniej ograniczają jego przepływ. Ostatnio na rynku pojawiła się nowość w tego typu drzwiach, drzwi przeciwpożarowe aluminiowe zostały w niektórych miejscach zastąpione drewnianymi.

Czy już niedługo stolarka aluminiowa będzie zbędna?

stolarka aluminiowaOtóż musicie sobie wyobrazić mój zdziwienie gdy się o tym dowiedziałem, bo niby w jaki sposób drewno ma chronić przed ogniem? Przybliżę wam ten temat najlepiej jak potrafię. Otóż są one wykonane z listw wzmacniających, trzech warstw płyty wiórowej, na płytach wiórowych jest jeszcze jeden rodzaj płyty który nazywa się mdf i na to jest nałożona okleina. Producenci tego typu drzwi uważają, ze lepiej one się prezentują niż aluminiowe, po części mając rację. Możemy zastosować je w naszych prywatnych domach lub biurach, ale również w sklepach czy restauracjach. Stolarka aluminiowa znacznie przez to ucierpiała, ponieważ drzwi wykonane z metalu nie są tak ładne, jak te wykonane z drewna, w zależności oczywiście do jakiego pomieszczenia lub obiektu miałyby zostać użyte. Sam prowadzę własną restaurację, gdzie do niedawna miałem aluminiowe drzwi, które niezbyt nadawały się do budynku wykonanego praktycznie w całości z drewna.

 

Zakupiłem więc drzwi drewniane, które na prawdę świetnie wyglądały i komponowały się z wnętrzem mojej restauracji. Na szczęście nie bylem jeszcze zmuszony ich wykorzystywać i próbować, ale mam nadzieje i wierze w to, ze spełnią swoją rolę.