Dom miły dla środowiska i rekuperacja

Nasz dom to nie tylko mury, okna, drzwi, czy całe wyposażenie to również masa systemów, które mają wpływ na jego kondycję, ale również na nasze środowisko. Może Ci się wydawać, że środowisko w ogóle nie łączy się z domem, ze to jakieś brednie, bo dom to dom, ale czy nie jest tak, że w tym domu masz piec, w którym palisz każdego dnia, gdy jest zimno.

Rekuperacja – dobry sposób?

rekuperacjaWtedy z tego domu wydobywa się dwutlenek węgla, który wpływa na nasze środowisko. Trudno jest temu zapobiec, ale są pewne systemy, które mogą ci w tym pomóc. Warto też poruszyć samą kwestie kondycji domu, co tez ma wpływ na środowisko, bo jeśli dom ma grzyba, to niestety ma to wpływ na jego otoczenie, a jeśli chcemy temu zapobiec musimy pamiętać o wentylacji i innych aspektach, jak chociażby ogrzewanie. Dobrze ocieplony do m to podstawa, a więc zimą musimy zadbać o nagrzanie, ale, na co dzień też same mury mają znaczenie. Ważne są też kanały wentylacyjne. Jeśli są zapchane wpływa to na nasz dom. Jakiś czas temu odkryłem, że w kuchni jest pleśń, nie było to nic przyjemnego, bo mnóstwo mycia sprzętu i ścian. Długo analizowałem, co jest przyczyną, dlaczego wszystko jest pokryte grzybem, w końcu okazało się, że moje kanały są zwyczajnie zapchane i nie ma odpowiedniej wentylacji. Na szczęście w porę się zorientowałem. Niestety inni nie mieli tyle szczęścia i grzyb zaczął przechodzić głębiej do muru. Taka sytuacja jest wyjątkowo niebezpieczna dla samych fundamentów, ale również dla naszego zdrowia. Postanowiłem, że zamontowana będzie u mnie rekuperacja kielce i może to coś pomoże, bo tak nie może być. Grzyb w murze wpływa na środowisko wewnątrz domu, często ludzie, którzy maja zagrzybione domy chorują. Najbardziej cierpią na tym dzieci. Oczywiście można z takim grzybem walczyć, jak się pojawi, ale niektóre specyfiki są za słabe, a jak tkaj grzyb pojawi się w szafkach i wcześniej go nie zauważymy to problem narasta.

Niestety jest to dość popalone zjawisko w wielu domach. Czasem pomaga tylko zrywanie tynku, co generuje dużo pracy, potem potrzebne jest osuszanie, tynkowanie, a dopiero na końcu malowanie, które jednocześnie jest chyba najprostszym etapem prac.