Części samochodowe a drukarki 3d

Wiecie czym są drukarki 3d? Są to urządzenia, które drukują w przestrzeni. Możemy aktualnie wydrukować na nich praktycznie wszystko, od figurek po wielkoformatowe konstrukcje, wykorzystywane są w medycynie, przemyśle a nawet w motoryzacji.

Samochodu używane czasem się psują

samochody używaneJestem mechanikiem samochodowym i prowadzę auto serwis znanych i drogich marek. Ostatnio był u mnie klient, który przyjechał nowym fordem mustangiem, a dokładniej shelby gt z 2015 roku. Miał do wymiany głównie eksploatacyjne części. Ford jest znaną marka, ale ludzie nie kojarzą go zbytnio z luksusowych czy sportowych samochodów, jednak mylą się. Klient oprócz tego zażyczył również sobie, abym zmienił mu tłumik, jednak chciał coś oryginalnego i niespotykanego. Chciał bowiem aby końcówka tłumika była wykonana z materiału, którym drukuje się na drukarkach 3d. Auto klimatyzacja, która stała niedaleko mojego warsztatu miała pracownika, który hobbystycznie zajmował się drukowaniem takich rzeczy. Poleciłem mu go a on bez namysłu poszedł parędziesiąt metrów dalej do serwisu klimatyzacji. Pracownik zgodził się na to wyzwanie i pojechał wraz z klientem do miejsca gdzie znajdowała się drukarka. Był to mały opustoszały plac w którym kiedyś były sprzedawane samochody używane Białystok. Aktualnie zamiast samochodów stała tam mała budka, a na placu były stosy różnych części samochodowych jednak wykonanych za pomocą drukarki 3d. Weszli do środka, klient pokazał i rozrysował końcówkę tłumika jaka by mu odpowiadała.

 

Pracownik kazał mu przyjść kolejnego dnia, ponieważ druk 3d trwał dość długo. Kolejnego dnia klient przyszedł do niego po odbiór zamówionej części. Była taka jaką sobie wymarzył, podjechał jeszcze do mnie abym mu ją wymienił i faktycznie, teraz pomimo tak małej zmiany zupełnie zmieniło to tył samochodu, oczywiście na lepszy.