Komiksy, manga, anime i bohaterowie na ekranie

Świat historii pisanych i obrazkowych jest nad wyraz bogaty i różnorodny, a nawet można powiedzieć, że niektóre kontynenty i kraje mają w tej dziedzinie swoje specjalizacje. Każdy fan grafiki łączonej ze słowem i różnych gatunków może tu znaleźć coś dla siebie.

Sklep z różnymi komiksami i mangą

sklep z komiksamiNa papierze albo na ekranie, gdy historia przeniesie się do kin. Komiksy w swojej współczesnej formie to twór z początków dwudziestego wieku, kiedy to komiks wyewoluował z prostych pasków i obrazków w gazetach w całe zeszyty. Tak zwany komiks amerykański to dzieło wielu ludzi: scenarzystów, rysowników, inkerów, projektantów… Ogromna liczba zeszytów (które ma każdy szanujący się sklep z komiksami) sprawia, że trudno się tu połapać. Bohaterowie tych komiksów mają od lat swoje filmy i seriale. Komiks europejski jest znacznie bardziej autorski, zwykle tworzy go jedna osoba lub duet rysownika i scenarzysty. Stare wydania można czasem znaleźć w takich miejscach jak antykwariat. Z kolei w Japonii rządzi manga, która zajmuje znaczną część tamtejszego rynku materiałów drukowanych. Na podstawie mangi powstały setki ich adaptacji, czyli anime, które mają miliony wielbicieli na całym świecie. A jeśli ktoś ma dość mangi, komiksów i anime? Zawsze zostaje mu Warhammer. Kilka rundek w tę grę bitewną może zająć ładnych kilka dni, więc jest to na pewno wymagająca rozrywka, nie dająca szans na nudę.

Rynek komiksów i mangi stale się zwiększa, ponieważ rośnie zainteresowanie tymi gatunkami. Częściowo wynika ono z popularności seriali, anime i filmów, które są na nich oparte i przyciągają coraz to nowszych fanów, którzy potem szturmują sklepy z komiksami i mangą.