Rolety ? ochrona przed wścibskimi sąsiadami

Niedawno przeprowadziliśmy się do małej wsi pod Szczecinem. Miasteczko liczyło może z trzydziestu mieszkańców. Była to zupełna zmiana, patrząc na to, że wcześniej mieszkaliśmy w centrum dużej aglomeracji, ale o to właśnie nam chodziło.

Wścibscy sąsiedzi to prawdziwa masakra, dlatego rolety są bardzo dobrym rozwiązaniem

RoletaSzukaliśmy miejsca spokojnego, z dala od hałasu ulic i wciąż przechodzących anonimowych ludzi. Grono naszych sąsiadów, stanowiło raczej w większości starsze osoby. Przyjęto nas zatem niepewnie, aczkolwiek miło, sąsiedzi zapraszali na kawę, aby się lepiej poznać, pytali czy nie pomóc w przeprowadzce. Jednak po dłuższym czasie zmęczyły nas te ciągłe wizyty, poza tym nie raz widzieliśmy jak ludzie przechodzą obok naszych okien i patrzą co robimy w domu. Trochę było to denerwujące, w końcu przeprowadziliśmy się tutaj po to, aby zyskać odrobinę prywatności. Tłumaczyliśmy to jednak tym, że na wsi tak jest. Postanowiliśmy jednak zamontować ładne rolety zewnętrzne antywłamaniowe od szczecińskiej, renomowanej firmy. Miało to po części dać nam poczucie odrobiny intymności wieczorami w domu, natomiast w przypadku gdy wyjedziemy na wakacje zabezpieczyć nasz dom. Na piętrze natomiast zawiesiliśmy ozdobne plisy. Niestety nasze rolety, zostały potraktowane jako odgrodzenie się od sąsiadów. Wszyscy nagle przestali się z nami witać, a na dzień dobry odwracali głowę. Nikt z nami nie rozmawiał, ani już nie zagadywał czy w czymś pomóc.

Skończyły się także zaproszenia na kawę, a gdy ja wychodziłam z propozycją wszyscy wykręcali się brakiem czasu. Mam nadzieje, że na kwartalnym spotkaniu mieszkańców wsi uda nam się wyjaśnić to nieporozumienie.