Czy każdy może być menadżerem ? coaching indywidualny dobrym początkiem

Każdy z nas kiedy rozpoczyna swoją karierę zawodową marzy o tym, żeby piąć się aż do najwyższego stanowiska. Jednak zazwyczaj zostajemy przyjmowani jako zwykli pracownicy i wymagane od nas jest niezwykłe wykazanie się swoimi zdolnościami i doświadczeniem.

Czy każdy może tak sobie zostać menadżerem?

szkolenia sprzedażoweOczywiście są różne formy rozwoju w firmach, zazwyczaj są to szkolenie, w które inwestuje prezes. Można to jak najbardziej nazwać inwestycją, ponieważ przeszkolony personel będzie już niedługo przynosił o wiele większe zyski. Taki efekt dają na pewno szkolenia sprzedażowe. W Większości z firm, są one przeprowadzane regularnie. Na niczym nie zależy właścicielom aż tak jak na wysokich wynikach sprzedaży. Jednak stawiają również na pracę zespołową i organizują coaching zespołowy dla całej kadry. Ma to taki sam efekt, podniesienie sprzedaży na podstawie podniesionej wydajności pracowników. Jeśli idziemy do pracy, w której panuje sympatyczna atmosfera, nic nie zadziała na naszą wydajność tak jak właśnie dzień pracujący spędzony dodatkowo z miłymi ludźmi. Te szkolenia jednak nie są typowo rozwojowe, w kwestii zmiany stanowiska na wyższe i ważniejsze. Bardziej liczą się dla nas jako pracowników szkolenia indywidualne,. Wtedy czujemy się wyróżnieni i wiemy, ze nasze starania zostały docenione przez szefostwo. A na tym zależy nam najbardziej, kiedy podejmujemy nową pracę.

Zatem jeśli przejdziemy już szkolenie indywidualnie zazwyczaj zostajemy przygotowani do zmiany stanowiska. Są jeszcze szkolenia menadżerskie i to właśnie w nich udział traktujemy jako największą szansę, którą trzeba wykorzystać.