Tłumik ? do czego służy?

Jak każdy dobrze wie tłumik jest składnikiem samochodu, którego głównym zadaniem jest prawidłowe przetwarzanie spalin, które wydobywają się z silnika. Służy on także do redukowania hałasu.

Do czego służy tłumik w samochodzie?

tłumikTłumik jest jedną z części układu wydechowego w każdym samochodzie. Jazda bez tłumika nie jest możliwa. Układ wydechowy składa się z takich elementów jak: kolektor wylotowy z rurą wylotową, tłumik przedni, katalizator, tłumiki warszawa środkowy, tłumik końcowy, rura wydechowa końcowa. Ulubioną rzeczą wielbicieli 3 pasków (potocznie zwanych dresiarzami) jest podziurawiony tłumik bądź też tłumik wymieniony na pseudo sportowy (bo na typowo sportowy ich nie stać), który wydobywa z siebie odgłosy mordowanego kota bądź też innego zwierzęcia. Są przypuszczenia, że takowe zwierze tam siedzi i jest zaczadzane przez spaliny podczas każdej jazdy. Kolejnym z ważnych elementów w samochodzie są haki holownicze. Do czego służy ten element? Właściwości jest kilka. Może on służyć do zwiększenia ?obrażeń? samochodu sprawcy podczas stłuczki, na przykład w Warszawie (i dobrze mu tak). Kolejnym zadaniem może być przydatność podczas holowania drugiego samochodu, na przykład Alfy Romeo. Wieść gminna głosi, że haki holownicze przydają się podczas jazdy z przyczepką. Dzięki nim możemy ją stabilnie zamontować. Skoro mowa było o masakrowaniu samochodu sprawcy to warto wspomnieć także o usługach takich jak blacharstwo lakiernictwo. Blacharstwo lakiernictwo (czyli taki warsztat) jest ulubionym miejscem pobytu aut na których ?ruda tańczy jak szalona? bądź też nadziały się na jakiś hak holowniczy. Istnieje też opcja owinięcia się naokoło słupa. W tego typu warsztatach klepane są samochody wszystkich marek. Klienci chcą aby ich samochody były naprawiane tanio.

Nieważne jak ale tanio. Jak widać tłumik i hak holowniczy to bardzo przydatne urządzenia w każdym aucie. W razie problemów warto się zająć ich serwisem.