Awaria hamulców ? co robić?

Każdy z posiadaczy samochodów na pewno niejednokrotnie miał kontakt z mechanikiem. Niektórzy, szczególnie posiadacze starszych samochodów, bądź tych naszpikowanych elektroniką mają z nim kontakt szczególnie częsty.

Co zrobić gdy przydarzy się nam awaria układu hamulcowego?

pomoc drogowaCo jednak zrobić gdy nasz samochód podczas podroży zawiedzie a my nie mamy w pobliżu kogoś, kto może udzielić nam pomocy? Wtedy warto skorzystać z usług auto serwis. Są takie awarie w przypadku których samochód może i nie jest unieruchomiony ale jednak jazda nim może okazać się bardzo niebezpieczna. Mowa tu oczywiście o awariach układu hamulcowego. Po naszych drogach jeździ wiele pojazdów, które nie powinny w ogóle wyjechać na drogę a co dopiero dostać dopuszczenie do ruchu na przeglądzie. Sami wiemy jak wiele samochodów przechodzi przegląd ? 100 złotych w dowód rejestracyjny jako motywacja i podziękowanie i wszystko załatwione. Jest to oczywiście karalne i uważane za łapówkę ale niestety wiele osób tylko tym sposobem może załatwić swojemu pojazdowi dopuszczenie do ruchu. Awaria układu hamulcowego może dotyczyć nie tylko samych hamulców (tarcze, klocki, zaciski) ale także dużo gorzej bo całego układu i konieczna będzie pomoc drogowa warszawa. W takich przypadkach warsztat samochodowy może okazać się jedyną opcją. Auto serwis po zakupieniu części i zapoznaniu się z usterką nie powinien mieć większych trudności. To właśnie w przypadku awarii hamulców autoholowanie jest jedyną opcją dowiezienia pojazdu do warsztatu. Auto pomoc może i nas trochę za to skasuje ale chociaż będziemy mieli pewność, że z naszym samochodem wszystko będzie ok i bez strachu wyruszymy w dalszą drogę, która niestety kończy się w miejscu zwanym warsztat samochodowy. W przypadku wyjechania w dalszą drogę tak niesprawnym pojazdem może się to dla nas źle skończyć.

Jak widać w niniejszym artykule nie warto poruszać się po drogach niesprawnymi pojazdami ? możemy zrobić krzywdę nie tylko sobie ale i osobom pobocznym.

Źródłem informacji jest strona http://www.auto-abc.pl/autoholowanie-24h