Karta dużej rodziny- jakie powinny być zniżki?

Osoby, które mają duże rodziny, często mają duże problemy finansowe, związane z utrzymaniem pokaźnej gromadki dzieci. Do tej pory nie mogły ode korzystać z wielu zniżek, były tylko te, które dotyczyły wszystkich rodzin. Jednak większość z nich to były promocje dwa plus dwa, czyli dla rodzin z dwójka dzieci, ewentualnie z trójką, a za pozostałe dzieci trzeba zapłacić osobno. Karta dużej rodziny załatwia ten problem.

Jak powinna wyglądać karta dużej rodziny?

 

karta dużej rodzinyDzięki niej cała rodzina może skorzystać z tańszych biletów i usług. Jakie zniżki powinna obejmować karta dużej rodziny? Przede wszystkim ważne są zniżki na książki i artykuły szkolne. To często najważniejsza pozycja w wydatkach rodzinnych. Nie zawsze można odkupić od kogoś podręczniki, bo książki się zmieniają, a zestaw nowych książek kosztuje nawet kilkaset złotych. Do tego trzeba doliczyć koszty tornistrów, piórników, zeszytów, długopisów, ołówków i innych artykułów papierniczych. Na wyposażenie jednego dziecka do szkoły możemy wydać nawet tysiąc złotych, a co jeśli dzieci jest więcej? Jeśli ktoś pracuje za minimalną pensję, to musiałby ja w całości wydać przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ulgi dla rodziny powinny też obejmować wyjścia do instytucji kulturalnych. Dzięki temu zachęci się najmłodszych i starszych do kultury. Bilety szczególnie do opery, czy filharmonii sporo kosztują, więc dużo tańsze bilety mogą sprawić, że te instytucje będą częściej odwiedzane. Ideałem byłaby karta dużej rodziny, która zawierałaby również zniżki na artykuły higieniczne np. pieluszki, chusteczki, płyny do kąpieli dla dzieci oraz zniżki na ubrania, bo wiadomo, ze dzieciaki szybko rosną, a nie zawsze da się przekazać młodszym dzieciom ubrania po starszych.

Takie zniżki, choćby w wybranych sklepach byłyby bardzo pomocne dla dużych rodzin, więc warto byłoby zadbać o takie karty.