Zasieki zapewnią bezpieczeństwo

To, że istnieją obiekty wymagające zabezpieczeń szczególnych, nie ulega wątpliwości. Mało tego: te zabezpieczenia dostrzegamy wielokrotnie. Zasieki z drutu kolczastego kojarzy każdy. Ogradzają one wiele ważnych obiektów: zarówno wojskowych, jak i cywilnych.

Zasieki przydadzą się przy ogrodzeniu.

drut kolczastyTowarzyszą zabezpieczeniom w postaci monitoringu, alarmu, a także stróżowania. W tym zakresie jednak, tak jak w każdym innym, cały czas poszukujemy nowych rozwiązań, pozwalających ulepszyć zabezpieczenia. Wydawać by się mogło, że ogrodzenie to sprawa banalna. Nie do końca, gdyż bardzo często jest to pierwsza bariera chroniąca przed interwencją intruza. Klasyczne zasieki uniemożliwiają przejście na zabezpieczony teren górą, jednak nie jest odporny na najzwyklejsze mechaniczne uszkodzenia. Wystarczy przeciąć oczka w kilku miejscach, by z łatwością przedostać się na dany teren. Odpowiedzią na tego typu zagrożenie jest więc drut kolczasty żyletkowy – zamiast tradycyjnych ?kolców? ma on kolce przypominające swego rodzaju ?żyletki?. To one są gwarancją sukcesu. Drut żyletkowy to nic innego jak forma grodzenia wykonana z grubego drutu z ocynkowanej stali. Na całej długości zamontowana jest szeroka taśma, a pomiędzy poszczególnymi ostrzami znajduje się rodzaj blaszanego kołnierza, mający za zadanie usztywnić i nadać charakterystyczną sprężystość całości. Drut ostrzowy i bardziej zaawansowany drut concertina to pomysł na dobre zabezpieczenie terenu podwyższonego ryzyka, przy okazji gwarantujący wieloletnią trwałość i odporność zarówno na interwencje ludzkie, jak i czynniki atmosferyczne. Systemy wykonane z concertiny już samym widokiem zniechęcają potencjalnych intruzów, w praktyce zaś zapewniają maksymalne opóźnienie włamania, ograniczając ilość wtargnięć. Systemy te wyparły więc konstrukcje z drutu kolczastego, zarówno w przypadku terenów wojskowych, jak i cywilnych wymagających zabezpieczenia.

Nie chodzi bowiem tylko o wyłączenie z działania osób postronnych terenów tajnych. To także zabezpieczenie przestrzeni, na których składowane bywają materiały niebezpieczne lub toksyczne. Zasieki sprawdzą się w obu przypadkach.