Czy meble miejskie są dobre?

Parki są jednym z najpopularniejszych miejsc spacerów w niedzielne ciepłe popołudnia. Gdy wychodzimy do parku oczekujemy, że będziemy mogli odpocząć czy usiąść, a nasze dzieci spokojnie i bezpiecznie pobawić się na placu zabaw. Na tym polega projektowanie terenów zielonych. Chodzi o to aby ekonomicznie i bezpiecznie dostosować parki , trawniki i meble miejskie do całych rodzin.

Po co meble miejskie?

 

lampa miejskaDo tych najmniejszych są budowane place zabaw. Place na których są różnorodne zabawy dla dzieci. Jest to skonstruowane tak aby było bezpiecznie i wygodnie. Taki rodzaj rozrywki dla dzieci jest najlepszy. Nie dość, że poznają swoich rówieśników to zabawa na świeżym powietrzu wpłynie pozytywnie na ich szare komórki. Obok placu zabaw powinny być ustawione ławki dla rodziców, aby mogli przysiąść mając na oku swoje pociechy. Jednocześnie mogą również porozmawiać z innymi rodzicami. Ławki parkowe ustawione są również wzdłuż ścieżek spacerowych, po to aby można w każdej chwili przysiąść i odpocząć . W parku spotkamy również inne meble miejskie takie jak śmietniki czy stojaki na rowery. Aby to wszystko było ułożone z ładem i składem to trzeba uruchomić kreowanie przestrzeni. Parki miejskie podlegają właśnie pod takie projektowanie. Ma to na ce,u sprawienie, żeby park nie był tylko skupiskiem drzew ale miejscem spotkań młodych rodziców czy nawet pary. W parku zazwyczaj jest również fontanna , która zazwyczaj jest z powodów estetycznych. Parki są również sprzątane, tak aby każdy miał przyjemność korzystać z nich. Pamiętajmy również, żeby też dbać o czystość. Śmietniki po coś są ! Nie dla ozdoby tylko do śmieci. Tak samo jeśli idziecie na spacer z psem posprzątajcie po nim. Kreowanie przestrzeni nie jest po to aby sobie było. Park ma być miejsce reprezentatywnym.

Niestety część ludzi tego nie rozumie i bezkarnie niszczą ławki parkowe czy inne meble miejskie. To jest niedopuszczalne, żeby tak to się odbywało. Dbajmy o naszą wspólną własność. Nie bójmy się zwrócić uwagi wandalom, źle siedzącym na ławce. Nie bójmy się stanąć w obronie naszej wspólnej własności. To wszystko jest kreowane dla nas, dla mieszkańców.